Projekt "VÁNOCE"

21.12.2018

Celý prosinec se v naší škole nesl v duchu Vánoc. Hned na jeho počátku, 5. prosince jsme se vypravili na výlet do Rožďalovic, kde jsme navštívili historickou knihařskou dílnu. Měli jsme možnost vyzkoušet práci s některými starými knihařskými nástroji a stroji, jež se stále používají k vazbě knih. Při práci v tvořivé dílně jsme si například "pohráli" s historickými knihařskými tlačítky - otisky na papír a do kůže. Na výstavě hraček jsme si pak mohli ozdobit vánoční perníčky.

Během běžné výuky jsme si pak ve škole připomínali tradice, malovali obrázky a dekorace a připravovali dárky s vánoční tematikou. Zábavné a poučné bylo také povídání o tom, jaké se udržují vánoční zvyky a obyčeje v ostatních zemích.

Vrcholem celého období se stala naše besídka, která se již tradičně konala v zaplněném kostele sv. Prokopa v Budiměřicích ve čtvrtek 13. prosince. Máme velkou radost, že jsme byli za naše vystoupení odměněni dlouhým potleskem a krásnými pochvalami od diváků z řad našich rodičů i obyvatel Budiměřic.

Tím ale zdaleka projekt nekončil. 19. prosince jsme ve spolupráci se Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm z Městce Králové v naší škole uspořádali vánoční tvoření. Každý měl možnost naaranžovat z větviček, ozdob, svíčky a sušeného ovoce sváteční dekoraci.

A na závěr přišlo to nejlepší! - rozdávání dárků. V pátek před vánočními prázdninami jsme se všichni sešli u školního stromečku a vzájemně si předali drobné pozornosti. Pan starosta nám přinesl bednu dárků, které Ježíšek omylem doručil na obecní úřad.

Společně jsme se tak rozloučili se starým rokem 2018 a už se těšíme co nového nám rok 2019 přinese.