N A Š E    A K T I V I T Y

Velikonoce

17.04.2019

V rámci velikonočního projektu (od 10.4. do 17.4.2019) jsme si vyprávěli o původu a významu těchto svátků, o velikonočních symbolech, zvycích, tradicích, písních, koledách anebo pokrmech.

V úterý 2. dubna proběhla v naší škole beseda na téma "Včely". Děti měly možnost seznámit se s životem včel a nahlédnout do života v úlu.

V rámci spolupráce s obecní knihovnou žáci naší školy sami vyrobili drobný dárek pro paní učitelky. Každý napsal vzkaz, nebo poděkování na papírové lístky "rostlinky" ve tvaru dětské dlaně a tu pak zasadil do květináče určeného konkrétní paní učitelce. Texty na vzkazech jsou hezkým důkazem, že práce pedagogů má opravdový smysl a přestože to někteří...

Na počátku roku vyhlášená výtvarná soutěž Besip: "Slyšíme se, vidíme se, jezdíme a chodíme" má své vítěze. Výběr, jak tvrdí porota, byl velmi náročný, protože odevzdané výtvarné práce byly na velmi dobré úrovni a mnohdy bylo složité určit toho nejlepšího. Do soutěže bylo přijato mnoho výtvarných prací, které dorazily z různých škol našeho okresu.