Pasování nových čtenářů

21.05.2019

Ve středu 21. května byla v Obecní knihovně v Budiměřicích zahájena nová tradice: pasování prvňáčků z naší školy na čtenáře. Pro naše malé čtenáře to byla velká zkouška. Předvedli nám, co se dokázali společně naučit. Všechny děti četly dramatizaci příběhu O kůzlátkách, kterou si připravily pod vedením paní učitelky Homoláčové. Následovalo šerpování a předání knižního daru "Kde se nosí krky" od Miroslava Tvrze. Každý prvňáček měl radost, že dostal vlastní novou knihu.

Všechny děti naší školy mají možnost půjčovat si knihy z bohaté nabídky budiměřické knihovny. Stačí jen, když rodiče podepíší přihlášku, která je k dispozici v knihovně nebo na obecním úřadě. Děti mají o čtení opravdu velký zájem a rádi bychom je v tom i nadále podporovali.

Všem novým čtenářům gratulujeme a přejeme spoustu krásných momentů prožitých s knihou!