Projekt "Tři králové"

05.01.2018

V pátek 5. ledna proběhl v naší škole projektový den na téma " Tři králové".

Před zahájením projektu jsme se rozdělili na skupiny starších a mladších žáků.

Nejdříve jsme si promítali příběh o tom, jak se oslavoval svátek Tří králů v minulosti a společně jsme si přečetli o lidových zvycích a tradicích, které lidé v tento den udržovali.

Povídali jsme si a připomněli příběh o Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi a vysvětlili jsme si, co každý z králů symbolizuje.

V pracovních listech jsme odpovídali na otázky, luštili křížovku a vybarvovali. Skupina mladších žáků kreslila královskou korunu a tvořila papírové loutky.

Figuru mudrce Kašpara, který byl z králů nejstarší, jsme i společně zhotovili a vystavili na schodišti školy.

Projektový den se nám všem moc líbil a už se těšíme na další akci.