Slavnostní vystoupení a lampionový průvod

27.10.2018

Naše škola ve spolupráci s obcí Budiměřice uspořádala oslavu 100. výročí založení republiky, která se konala v pátek 26. října 2018.

Slavnost byla zahájena lampionovým průvodem, který se vydal od obecního úřadu okolo naší školy až k pomníku padlých u kostela v Budiměřicích. Všichni žáci měli lampiony v národních barvách a zúčastnilo se jej mnoho spoluobčanů z Budiměřic, Rašovic i Šlotavy.

Poté, co se všichni shromáždili u pomníku vystoupili naši žáci, kteří navštěvují hudební kroužek a na úvod zahráli státní hymnu na flétny. Na tu navázali všichni zpěvem písně Ach synku, synku. Po projevu pana starosty byl naším žákem k pomníku položen květinový věnec.

Na závěr jsme společně s ostatními účastníky všichni zpívali státní hymnu.