20.06.2019

Léto je časem radovánek, ale také mnoha lehčích i vážnějších úrazů. Chceme se před prázdninami ujistit, že naši žáci vědí, jak se zachovat, když jim krvácí rána nebo když kamarád upadne do mdlob. Proto jsme ve spolupráci s místní Autoškolou Koňák zajistili pro děti besedu o první pomoci. Resuscitaci si mladší děti vyzkoušely na medvídkovi a starší na figuríně pro tyto nácviky speciálně určené (při úspěšné resuscitaci se na figuríně rozsvítilo zelené světlo).

Beseda děti zaujala a jistě si z ní spoustu důležitých informací zapamatují. Přesto doufáme, že prázdniny prožijí v klidu a žádný život zachraňující zásah nebudou muset provádět.