Spolupráce s obecní knihovnou

28.08.2018

Ve spolupráci s Obecní knihovnou v Budiměřicích jsme připravili celoroční program pro malé čtenáře.

Žáci jsou rozděleni do dvou skupin podle pokročilosti (mladší a starší) a knihovnu navštěvují nejméně jednou měsíčně.

A protože letos naše republika v roce 2018 oslaví sté výročí od svého vzniku, čteme si zejména o významných událostech v jejích dějinách, o slavných osobnostech a našich tradicích.

Hravou formou si při besedách dáváme tipy na zajímavé knížky, prohlížíme si nové přírůstky v knihovně, promítáme krátká videa a hlavně čteme, čteme a čteme :-)

Záznamy o přečtených knihách už nebudeme zapisovat do tradičních čtenářských deníků, ale do přehledné knižní karty. Díky ní budeme moci nominovat ty nejúspěšnější knížky do soutěže o knižní SUPERSTAR.

Pro některé žáky je cesta k přečtení knížky moc těžká a složitá. Myslíme i na ně a nabízíme další způsoby, jak si literaturu užít - například poslechem dětských audioknih. A kdo nemá rád dlouhé texty, může třeba začít četbou komiksů a leporel.

Každý žák má možnost přijmout letošní výzvu a protože, kdo čte je Free (frí), Cool (kůl) a In. A tak i náš program se jmenuje "Frikulín" ;-)